7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Ветува обиколница за да се избегне метежот во Тетово – Арифи со кандидатите за советници ги промовираат проектите

Најчитани вести

Кандидатката од редовите на ДУИ која ќе се бори за уште еден мандат за градоначалничка на Тетово, Теута Арифи, заедно со кандидатите за советници ги промовираа проектите кои, како што ветија, ќе бидат реализирани во наредните четири години. Арифи вели дека во Тетово ќе изградат обиколница со цел да се избегне сообраќајниот метеж.

„Во изминативе четири години почнавме со реконструкција на улиците во Тетово. Сега одиме еден чекор напред – ќе изградиме обиколница со кој ќе се избегне сообраќајниот метеж во градот, а со организиран паркинг ќе создадеме повеќе простор за подобро движење и живеење“, истакна Теута Арифи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com