Ветувањето на Јуве кое го убедило Де Лихт за трансфер во Торино

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Шампионот во Серија А, Јувентус, е на прагот да го објави трансферот на Де Лихт од екипата на Ајакс.

Оваа сага трае долг период и на сите им е преку глава, а денеска Газета дело спорт изнесе информација од која сигурно навивачите ќе бидат задоволни.

Објавата за трансфер треба да дојде во следните 48 часа, сметајки го и денешниов ден, бидејки се веќе било договорено, а се преговарало за бонусите кои Ајакс треба да ги добие доколку Де Лихт оствари некои одредени квоти идната сезона.

Но клучната работа која го убедила Де Лихт да се пресели во Јувентус е тоа што клубот му ветил дека со самиот договор, ќе стават и откупна клаузула од 150 милиони евра, доколку некој сака да го однесе надвор од Торино.

Неговиот трансфер ќе биде вреден 70 милиони евра.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.