29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Ветар од 120 километри на час беснее во Хрватска- вклучен црвен метео аларм (ВИДЕО)

Најчитани вести

Црвен метео аларм втор ден по ред е на сила на целиот хрватски брег.

Силчниот ветар достигнал и до 120 километри на час, а во морето се создале бранови и до 5 метри.

Истамет наведува дека е најдојдена плима и големи бранови.

Сензорот забележал 2600 молњи во Јадранот, како да е лето.

Се уште има неколку линии на траекти кои го поврзуваат Сплит со островите.

Прекинати се линиите што ги поврзуваат Риека, Задар и Дубровник со островите.

Rt Kamenjak

Rt Kamenjak, WOW, moćno jugo! Video: Tea Simon

Posted by IstraMet on Sunday, November 17, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com