Вест Хем нуди 40 милиони евра за Игуаин

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Вест Хеми му понуди на Јувентус 40 милиони евра за напаѓачот Гонзало Игуаин, јавува Sky Sport Italia.

Лондонскиот клуб наводно ја понудил истата сума за Макси Гомез и за Себастијан Халер, но напаѓачите на Селта и Ајнтрахт ги одбиле трансферите бидејќи сметаат дека може да најдат подобри клубови.

Нова мета за Вест Хем е Игуаин – сакаат да го донесат на позајмица, а потоа да му понудат опција за задолжително откупување на договорот ако се исполнат одредени услови за време на сезоната во Премиер лигата.

Игуаин има 31 година и по разочарувачките позајмици во Милан и во Челзи се врати во Јувентус.

Новиот тренер на „Старата дама“ Маурицио Сари наводно нема намера да го задржи, а Аргентинецот досега одби да премине во Рома.

Сепак, можеби ќе го прифати предизвикот да се врати во Англија.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.