Home » Вест Хем го спасува Јунајтед и го купува Мегваер

Вест Хем го спасува Јунајтед и го купува Мегваер

by Lina Muslija

Вест Хем е подготвен да испрати официјална понуда до Манчестер Јунајтед за Хари Мегваер, тврдат медиумите на Островот.

Мегваер пристигна како огромно засилување на „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во 2019 година во трансфер вреден рекордни 87 милиони евра, но никогаш не ги оправда очекувањата.Тој остана запаметен по катастрофалните грешки во одбраната, па Манчестер Јунајтед сака да се ослободи од него, а Вест Хем сега е спремен да плати 45 милиони фунти.Менаџерот Дејвид Мојс сака да ја засили одбраната и најголема желба е токму Мегваер, а Вест Хем после продажбата на Рајс има финансиска моќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More