-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Весковски: Ја сфативме пораката од граѓаните, треба да ги зацврстиме своите редови

Најчитани вести

Имаме два различни концепти. Еден којшто нѐ сплоти да протестираме и да демонстрираме против урбанизацијата, бетонизацијата. Имаме проевропски концепт, наспроти нешто што имаме веќе видено во три наврати, изјави за „Утрински брифинг“, Душко Весковски, кандидат за градоначалник на Карпош од СДСМ.

– Треба да си ги зацврстиме своите редови, ја сфативме пораката на народот, во текот на вчерашниот ден ги направивме анализите за тоа каде потфрливме и каде треба да реагираме, вели тој.

– Мислам дека имаме јасен концепт за Карпош и мислам дека сме во можност да мобилизираме и поголем број граѓани во вториот круг, вели за „Утрински брифинг“ кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ, Душко Весковски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com