5.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Весковски од Влае: Одбери го најдоброто за Карпош

Најчитани вести

Ќе изготвиме проект за современо сообраќајно решение за ул. „Иван Цанкар“ и ул. „Франц Прешерн“, кое ќе овозможи непречен сообраќај и безбедно движење на пешаците во оваа населба.

Ќе се воведе зонско паркирање со што ќе се реши проблемот со паркирањето.

Планирана е реконструкција на плочникот во „Порта Влае“ – Целта на проектот, кој е во тек, е заменување на старите и оштетени плочки, со нови гранитни плочки, со вкупна површина од 14.380 м2 и поставување нов систем за хидроизолација, заради заштита на подземните гаражи.

Ќе биде изработено и детално решение за изведба и сеопфатно уредување на аголниот дел од „Порта Влае“, при што дел од просторот ќе биде уреден за паркирање, а дел ќе биде зелен простор со современо хортикултурно уредување и урбана опрема.

Одбери го најдоброто за Карпош, објави Душко Весковски , кандидат на СДСМ за градоначалник на Карпош.

👉Заедно со Bojan Maricik и Марија Мери Георгиевска ја искористивме средбата со жителите на Влае како шанса да…

Posted by Душко Весковски on Wednesday, September 29, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com