24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Верушевски бара отштета за притворот во „Пуч“

Најчитани вести

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски бара 71.000 евра отштета во случајот Пуч.

Граѓанскиот суд соопшти дека пресудата за барањето на Верушевски, за државен паричен надомест ќе биде објавена најдоцна до 4 ноември.

Верушевски беше во притвор 344 денови под сомнение за шпионажа и предавство во случајот Пуч, каде осомничен беше и Зоран Заев, но некогашната специјална обвинителка Катица Јанева, го повлече обвинението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com