7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Верижен судир кај Мавровка, сообраќајот отежнат по едната лента

Најчитани вести

Три возила се оштетени, а сообраќајот по едната коловозна лента се одвива отежната по сообраќајната несреќа ште пред околу 15-тина минути се случи на крстосницата кај трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Во несреќата нема повредени патници, но причинета е материјална штета. Се чека доаѓањето на полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com