17.8 C
Skopje
Friday, September 17, 2021

Верати стана најплатениот италијански фудбалер

Најчитани вести

Марко Верати потпиша нов договор со екипата на ПСЖ до 2024 година.

Италијанецот доби значително зголемување на платата и сега ќе заработува фантастични 17 милиони евра по сезона. Со ова тој стана најплатениот италијански фудбалер во светот по Стефан ел Шарави (16 милиони) и Грацијано Пеле (15 милиони), кои играат во кинеската Суперлига.

Фудбалерот од средниот ред дојде во ПСЖ од Пескара во летото 2012 година и досега одигра вкупно 290 натпревари. Освои шест титули во Лига 1, четири Купови и пет Лига купови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com