10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Венко Филипче најавува нови рестриктивни мерки

Најчитани вести

Министерот за здравство Венко Филипче најавува нови рестриктивни мерки.

Филипче вели дека истите ќе се однесуваат на неимунизираните лица.

“Во текот на следнава недела ќе дискутираме и за други евентуално дополнителни рестриктивни мерки кои што прво ќе се однесуваат на неимнизираните граѓани, имајќи во предвид дека сега најголем терет во болничкиот систем се неимнизораните пациенти или да се прошири критериумот за влез со најмалку две примени дози, односно целосна им*низација и за други места, настани, вели Филипче во изјава за Канал 5.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com