19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Велосипедист тешко повреден на патот Прилеп – Крушево

Најчитани вести

Прилеп, 19 ноември- Вчера во 16:40 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, патничко моторно возило „фолксваген венто”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.У.(71) од с.Славеј, прилепско, удрило во велосипед управуван од А.Р.(71) од с.Славеј.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа на полициската станица Прилеп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com