18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари

Најчитани вести

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари следната година. Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во изјава за Би-би-си вели дека верува оти брегзит ќе се случи на крајот на последното продолжување на излегувањето на Велика Британија од Унијата.

Тој смета дека брегзит е предолга приказна што треба да заврши и посетува на фактот дека слични преговори со Канада „траеја со години“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com