17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари

Најчитани вести

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари следната година. Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во изјава за Би-би-си вели дека верува оти брегзит ќе се случи на крајот на последното продолжување на излегувањето на Велика Британија од Унијата.

Тој смета дека брегзит е предолга приказна што треба да заврши и посетува на фактот дека слични преговори со Канада „траеја со години“.

Најнови вести