17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Велика Британија и Холандија ќе го чуваат небото над Бугарија и Романија

Најчитани вести

Обединетото Кралство и Холандија го презедоа чувањето на небото над Романија и Бугарија, најави НАТО.

Станува збор за дел од одговорот на НАТО на руската инвазија на Украина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com