10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Ватфорд го губи Велбек за месеци

Најчитани вести

Напаѓачот на Ватфорд, Дани Велбек, може да отсуствува неколку месеци, поради повреда во областа на адукторите. Велбек се повреди рано во ремито 1:1 во Премиер лигата против Тотенхем минатиот викенд, кога беше принудно заменет во четвртата минута.

Менаџерот на тимот, Кике Санчез Флорес објасни дека повредата е сериозна и сè уште не е јасно колку време ќе трае за да се опорави напаѓачот, но тој ќе биде аут „поскоро месеци, отколку недели“.

Дваесет и осум-годишниот Велбек, кој има натпревари во репрезентацијата на Англија, неодамна се врати во игра по долгата повреда на глуждот. Ватфорд е последен на рангот на англиската фудбалска елита и сè уште нема победа по девет кола.

Добрата вест за Флорес е поврзана со враќањето на напаѓачот Трој Дин, кој се опоравува од операцијата на коленото.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com