21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

ВАР требаше да го повтори пеналот на Меси

Најчитани вести

Лионел Меси синоќа најпрвин постигна спектакуларен гол, а потоа утна пенал простив ПСЖ, во осмина-финалниот реванш во Лигата на шампионите.

Аргентинецот не реализираше пенал во финишот на првиот дел, при резултат 1:1.

Кејлор Навас, голманот на ПСЖ, го одбрани пеналот. Судиите во ВАР собата гледаа дали Навас бил на гол-линијата, но не видоа дека Марко Верати ги прекршил правилата.

Во моментот кога Меси оди кон топката, Верати се наоѓа во полукругот, што според правилата не е дозволено. Токму Верати одбиената топка од Навас ја исфрли во корнер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести