21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Вархеји му честиташе на Вучиќ и најави продолжување на патот кон ЕУ

Најчитани вести

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји му честиташе на претседателот на Србија, Александар Вучиќ за резултатите од изборите одржани во неделата.

„Очекуваме со вас и со новата влада да напредуваме кон пристапување на Србија во ЕУ, што е стратешка одлука на земјата. Ќе продолжиме да ги поддржуваме реформите во Србија, закрепнувањето, енергијата, снабдувањето со храна, вклучително и преку нашиот економски и инвестициски план“, рече Вархеји на својот профил на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com