32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Варди со нови два гола, Лестер ја згази Астон Вила

Најчитани вести

Џејми Варди постигна нови два гола, а Лестер ја продолжи победничката низа по победата над Астон Вила со 4-1.

Ова беше осма последователна победа за „лисиците“, кои остануваат на 6 бода од Ливерпул со 38, но веќе му бегаат 6 бода на третиот Манчестер Сити.

Варди, од друга страна, ја зголеми својата серија со тоа што погоди на осми последователен натпревар во Премиер лигата, откако веќе има 11 голови на вкупно 16 дуели досега во сезоната.

Резултати од Премиер лигата:

Астон Вила – Лестер 1:4

Њукасл – Саутемптон 2:1

Норич – Шефилд Јунајтед 1:2

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com