14.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Вардар се засили со четворица нови фудбалери

Најчитани вести

Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар ангажира уште четворица нови фудбалери за новата сезона во која ќе бека пласман во Првата фудбалска лига.

Вардар денеска ги презентираше Боби Целески кој доаѓа од екипата на Скопје, Јорго Папули кој ќе бид засилување за одраната и доаѓа од романската ФЦСБ, Христијан Вецески од Пелистер и Матеј Николов кој во Вардар пристина како слободен играч.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com