8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Варан го упропасти планот на Реал за трансфер на Мбапе

Најчитани вести

Реал Мадрид се обидува ова лето во своите редови да го доведе Килијан Мбапе, кој се уште го нема продолжено договорот со ПСЖ, па идното лето би можел да си замине без обештетување.

Во трансферот Реал се обиде да го вклучи сонародникот на Мбапе, Рафаел Варан, кој би требало да замине во спротивна насока, но францускиот дефанзивец одлучно го одбил тоа.

На Варан исто така му истекува договорот следното лето, ниту тој не сака да ја продолжи соработката и наводно веќе ги договорил личните услови со Манчестер Јунајтед, кој работи на неговиот трансфер, но Реал не сака да го пушти за помалку од 60 милиони евра.

Варан сака да се пресели на „Олд Трафорд“ и не му паѓа на памет да ги менува плановите и да прејде во ПСЖ само за да му помогне на Реал да го добие Мбапе.

Јунајтед засега не сака да плати 60 милиони евра, туку понуди 45 милиони и бонуси, а „АС“ пред две недели пишуваше дека во трансферот би можел да биде вклучен и Пол Погба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести