26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Ван Дајк: Не може да не споредувате мене и Меси

Најчитани вести

Вирџил Ван Дајк ја освои наградата на УЕФА, а во изборот на ФИФА (гласаат капитените и селекторите на репрезентациите, односно новинарите и навивачите) заврши на второто место зад Лионел Меси, а пред Кристијано Роналдо.

Иако обложувалниците го фаворизираа Ван Дајк, тој не бил разочаран од расплетот за наградата на ФИФА. Напротив со својата изјава потврдил дека е вистински господин.

„Луѓето кои гласаа донеле одлука и јас тоа го прифаќам. Не можете мене и Меси да не споредувате како фудбалери, целосно сме различни. Горд сум на себе што се наоѓам овде“, рекол Холанѓанецот.

„Разочаран? Не можам да бидам разочаран“, рекол Ван Дајк кој заслужи место во тимот на годината.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com