7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Ван Дајк гласал за Меси, а изборот на Роналдо е различен од сите

Најчитани вести

Лионел Меси синоќа во Милано ја доби наградата за најдобар играч во светот. За оваа наградата гласаат селекторите и капитените на националните тимови, односно новинари и навивачи.

Во конкуренција за наградата покрај Меси беа и Вирџил ван Дајк, односно Кристијано Роналдо.

Интересно е како гласале најдобрите тројца во светот. Лауреатот Меси гласал за Садио Мане, Кристијано Роналдо и Френки Де Јонг.

Интересно Ван Дајк гласал најпрвин за Меси, а потоа за соиграчите Салх и Мане.

Затоа пак изборот на капитенот на Португалија, Роналдо е сосем различен од другите на прво место го ставил соиграчот Маријас Де Лихт, а зад него Де Јонг и Килијан Мбапе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести