18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ванеса Брајант: „Понекогаш мислам дека нема да доживеам нов ден…“

Најчитани вести

Ванеса Брајант, сопругата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант и нивната 14-годишна ќерка Џана кои загинаа во хеликоптерска несреќа во јануари 2020 година, дадоа емотивна исповед .

‘Не можам да кажам дека сум силна секој ден. Понекогаш не мислам дека ќе доживеам нов ден ‘, рече таа. Но, додека светот жалеше за легендата на НБА и нивната ќерка, 38-годишната Ванеса тивко рече дека работи за да го подобри својот живот и животот на своето семејство, 18-годишната ќерка Натали, четиригодишната Бјанка и 20 -месечниот Капри. Таа презеде креативни проекти кои останаа недовршени во Гранити Студио, мултимедијална компанија на нејзиниот покоен сопруг, и неодамна повторно започна со добротворната организација на Коби со Mamba & Mambacita Sports, за да помогне во зајакнувањето на младите девојки и да им обезбеди еднакви можности на младите спортисти, визија што ја живееше Коби.

‘Болката е незамислива, но мора да станете и да одите напред. Лежењето во кревет и плачењето нема да го промени фактот дека моето семејство никогаш повеќе нема да биде исто. Но, станување од кревет и правење чекор напред ќе го направи денот подобар и за моите девојчиња и за мене, и на тоа работам ’, рече Ванеса.

https://www.instagram.com/p/CKnAKa9DtZi/?utm_source=ig_web_copy_link

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com