Ванда за трансферот на Икарди: ПСЖ беше најлошата опција за мене

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Maуро Икарди во последниот ден од преодниот рок се пресели во ПСЖ на позајмица после долгата драма која ја предизвика во Интер.

Ќе потсетиме, Интер му ја одзема капитенската лента откако Аргентинецот глумеше повреда и го исфрли од екипата на неколку месеци. Подоцна го вратија од тимот, Икарди одби да им се извини на соиграчите, а од почетокот на припремните не беше во плановите на Антонио Конте.

Дури размислуваше и да го тужи клубот за мобинг.

Сега го продолжи договорот со Интер до 2022 година и замина на позајмица, ПСЖ ќе има опција да го откупи неговиот договор за 65 милиони евра на крајот од сезоната. Ванда истакна дека овој потег бил нејзин „кец во ракавот“.

„Ако чекав до последен момент тоа е затоа што имав „кец во ракавот“. Децата одат на училиште во Италија, па така ќе живеме помеѓу Милано и Париз. Од три опции кои ги имавме, ПСЖ беше најлоша бидејќи морам да се вратам во Милано да живеам со децата. Но, размислував што е најдобро и за Мауро. Го сакаа повеќе италијански клубови и тоа ќе беше полесно“, изјави Ванда.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.