30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Валенсија е упорна, достави втора понуда до Тотнем до Хари Винкс

Најчитани вести

Валенсија сака да го донесе Хари Винкс на позајмица до крајот на сезоната, еднаш беа одбиени од Тотнем, но тие доставиле нова понуда.

Ставот на Жозе Мурињо е дека Хари Винкс нема шанси да замине во јануари, но и покрај тоа Валенсија се обидува да го ангажира играчот од средниот ред на Тотнем.

Новинарот, Гилем Балаг тврди дека Валенсија испратила втора понуда за Хари Винкс.

Но и покрај тоа не се верува дека Жозе Мурињо ќе даде зелено светло за овој трансфер. Хари Винкс му е еден од значајните играчи иако ретко го игра како стартер оваа сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com