19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Валверде: Имаме обезбедено плејоф, но нашата задача е секогаш да победуваме

Најчитани вести

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде ги искажа своите очекувања за претстојниот натпревар од 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите со Интер.

– Претпоставувам дека Интер ќе игра со оптималната постава и ќе се обиде да ги освои трите бода. На „Камп ноу“, противникот го искомпликува нашиот живот до крај. Сега дојдовме во Италија, каде што имаме намера да влеземе во битката. Ова е важен тест за нашиот тим. Да, веќе стигнавме до плеј-офот. Но, нашата задача не се менува – сакаме да победиме. Почнавме да победиме. Со оглед на ова, како и претстојните натпревари, решив да му дадам пауза на Лионел Меси. Минатата година имавме одличен натпревар тука, иако игравме и без Меси, изјави Валверде.

Натпреварот Интер – Барселона се игра вечер од 21 часот. На италијанскиот тим му е неопходна победа во борбата со Борусија Дортмунд за пласман во плејофот од Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com