32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Валверде задоволен од играта на Гризман

Најчитани вести

Шпанскиот фудбалски првак Барселона во второто коло од новата сезона на Примера ја забележа првата победа против Бетис (5:2). Во убедливиот триум два гола постигна новоангажираниот напаѓач Антоан Гризам.Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде не го криеше задоволството од играта на Гризман.

– Морам да признам дека ова беше важен ден заради неговите повреди. Тој реагираше многу добро. Помагаше во средниот ред. Знаеме дека ако се вратат нашите напаѓачи, ќе имаме уште повеќе шанси за победа. Бевме многу добри. Ние примивме гол, но не дозволивме тој момент да не дестабилизира, изјави Валверде.

По две кола Барселона со три бода е на 9. место во Примера.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com