22.8 C
Skopje
Wednesday, June 16, 2021

Вакцинирани 4 782 здравствени работници, 137 022 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Најчитани вести

Вакцина против Ковид-19 досега примиле 4 782 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство.

За вакцинација преку веб-страницата „vakcinacija.mk“, пак, досега се пријавиле 80.201 граѓани, а 56.821 преку матичен лекар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести