16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Вакво нешто не сте виделе: Џани е крал на бакшишот, го накитија со банкноти, а еве колку пари заработил за ОВАА песна

Најчитани вести

Пејачот Радиша Трајковиќ – Џани пеел на свадба во Германија, а со него настапиле и Катарина Грујиќ, Андреана Чекиќ и Урош Живковиќ.

Катарина Грујиќ на својот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледаат рацете на Џани полни со пари, но тоа не е се, гостите му ставаат пари во кошулата, околу главата, па дури и во чевлите.

„Вие мислите дека сте виделе сè“ – напиша таа.

Да потсетиме, Џани е инаку познат како крал на бакшишот и крал на забавата. Знае да земе неверојатна сума за една песна. Така за време на турнејата во Америка заработил 30.000 долари само за песната „Ти ме никад ниси волела“! Познато е и дека пејачот ги исполнува сите желби, па во една прилика кога гостинот му го побарал тоа, се напил од чевелот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com