8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Вака се носи моментно најпопуларниот тренд: Ким Кардашијан во феноменален стајлинг

Најчитани вести

Ким Кардашијан е позната по своите провокативни стајлинзи, а често се наоѓа на мета на критиката, но овој пат нејзината модна комбинација нема мана.

На церемонијата „Ноќ на ѕвездите“ се појави во придружба на сопругот Каније Вест во фустан кој ги истакна нејзините заносни облини.

Profimedia

Металик бојата како и монохроматскиот стил се големи сезонски трендови, на кои ни Ким не им одолеа.

Овој стајлинг е за посмелите дами кои сакаат да бидат забележени.

Со оглед на упадливата гардероба, Ким не претерувала со накитот.

Провидните сандали, кои ги освоија дамите, феноименално се вклопија во оваа комбинација./www.slobodenpecat.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести