1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Важат за НАЈЕЛЕГАНТНИОТ ПАР на денешницата, иако не се складни ниту во висина ниту во години!

Најчитани вести

Актерот Џејсон Статам и манекенката Роузи Хантингтон Вајтли се пар што привлекува внимание каде и да се појават.

Холивудските парови се полни со интриги и за нив често се шпекулира, но за оваа двојка може да се најдат само наслови кои го фалат нивниот стил и елеганција, каде и да се појават заедно, и покрај тоа што не се во согласност со нивната возраст или висина.

Имено, актерот Џејсон Статам и манекенката Роузи Хантингтон Вајтли ја започнаа својата романса во 2010 година, а свршувачката ја потврдија во 2016 година. Следната година тие објавија дека нивното дете е на пат, за потоа да го добијат синот Џек Оскар Стејтам следната година, на 24 јуни, кога манекенката се породи во потполна тајност.

Она што на многумина го привлекува вниманието е разликата во возраста, односно фактот дека Џејсон е 20 години постар од Роузи, но и значително помал во висина од неговата избраничка, особено кога моделот е со високи потпетици.

И покрај сè, нема озборувања или шпекулации за овој пар. Тие се наоѓаат на насловните страници исклучиво поради нивните деловни и приватни успеси, но и поради совршено избраните стајлинзи на церемониите каде што се појавуваат заедно. Токму поради ова, оваа брачна двојка со причина се смета за најелегантната двојка денес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести