22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Буфон може да го продолжи договорот со Јувентус

Најчитани вести

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не планира да ја прекине кариерата на крајот од сезоната 2019/20.

Четириесет и едногодишниот Италијанец сака да го продолжи договорот со клубот од Торино за уште една година, пренесува „Кориере дела Сера“.

Во натпреварот од 17. коло од италијанскиот шампионат против Сампдорија, Буфон може да постави апсолутен рекорд во Серија А. Ако голманот влезе во игра, тогаш овој натпревар ќе стане за него 648-та во Серија А.

Во моментов Буфон ја дели првата позиција со Паоло Малдини, на чие конто има 647 натпревари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com