14.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Буфон конечно во пензија: Би можел да се повлечам за четири месеци!

Најчитани вести

Џиџи Буфон,легендарниот голман на Јувентус и репрезентацијата на Италија, најави дека неговата долга и богата фудбалска кариера е при крај. Тој иако има 43 години и натаму брани за Јуве, иако не е веќе прва опција кај стратегот Андреа Пирло.

Урна многу рекорди, освои многу титули со Јуве и репрезентацијата, но жали по тоа што не успеа да ја освои Лигата на Шампионите.

“Внимавајте се уште нема некој знак во мојата глава за било каков крај, но максимално би играл до 2023 година, не повеќе. Од друга страна размислувам да се повлечам, да заминам во фудбалска пензија и за четири месеци“ посочи Буфон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com