20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Буфон и следната сезона ќе брани во Лигата на шампионите?

Најчитани вести

Џанлуџи Буфон по една сезона во дресот на ПСЖ одлучи да си замине од Франција. Легендарниот италијански голман имаше понуда од „светците“ да остане уште една сезона, но одлучи да побара нов предизвик.

Италијанските медиуми шпекулираа дека Буфон ќе се врати во Парма или ќе потпише за Бреша, сепак, според последните информации за него заинтересиран е португалскиот гигант Порто.

Доколку се случи овој транфсер Буфон на голот на Порто ќе замени уште една голманска легенда. Станува збор за Икер Касиљас кој замине во пензија поради сериозните здравствени проблеми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com