29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Бутрагењо: Сити ќе не натера да дадеме се од себе

Најчитани вести

Сигурно еден од највозбудливите дуели од 1/8финалто во Лигата на шапионите ќе биде пресметката помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Директорот на „кралевите“, Емилио Бутрагењо по ждрепката имаше полн респект за „граѓаните“.

„Сите тимови во шеширот беа тешки. Манчестер Сити е голем тим во секоја смисла, па ќе биде брилијантен двомеч и мора добро да се подготвиме за него. Сите играчи знаат колку значи ова натпреварување за нашиот клуб, а Сити ќе не натера да дадеме се од себе“, изјави Бутрагењо.

Првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити се игра на 26. февруари, додека реваншто на 17. март

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com