8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Буркина Фасо: Најмалку 10 војници убиени во вооружен судир

Најчитани вести

Најмалку 10 војници во денешниот напад на неидентификувани вооружени лица врз воена база во северна Буркина Фасо, соопшти армијата на земјата.

Во соопштението се додава дека значителен број војници се повредени во нападот.

Во џихадистички напади во Буркина Фасо годинава загинаа стотици луѓе , додека повеќе од 150.000 биле принудени да ги напуштат своите домови поради насилствата од џихадистите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести