5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Бугарско МНР: Нашата амбасада е во контакт со британските власти за лешовите пронајдени во камионот

Најчитани вести

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија, соопшти бугарското Министерството за надворешни работи.

„Нашата амбасада во Лондон е во контакт со локалните власти и го разгледува случајот“, соопшти Министерството за надворешни работи на Бугарија, пренесе бугарската агенција „Фокус“.

Претходно денеска, британската полиција пронајде 39 тела на мажи во камион што во Велика Бтитанија пристигнал од Бугарија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести