3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Бугарски „24 часа“: Проверивме, Данела Арсовска нема бугарска лична карта

Најчитани вести

И бугарските медиуми се заинтересираа за обвинувањата од страна на СДСМ дека кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, има бугарско државјанство и фамата што партијата ја крена околу оваа лажна вест.

Како што пишува репортер на бугарскиот портал „24 часа“, самиот проверил на сајтот за лични документи на бугарското МВР, каде не постои лична карта со наведениот број, ниту пак лице родено на тој датум со валидна бугарска лична карта.

Претходно и самата Арсовска ги демантираше овие тврдења и најави тужби.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com