10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Бугарски алпинист загина на Олимп

Најчитани вести

Бугарски алпинист загинал на планината Олимп, јавуваат бугарски медиуми.

Бугарскиот алпинист вчера паднал во клисурата наречена „Луки Стефани“, а спасувачите успеале само да стигнат до безживотното тело на алпинистот.

Минатата недела, на Олимп трагично го загуби животот македонски планинар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com