Home » Бугарскиот патријарх Неофит во болница: Имал несреќа и ја скршил бутната коска

Бугарскиот патријарх Неофит во болница: Имал несреќа и ја скршил бутната коска

by Журнал.мк

Бугарскиот патријарх и митрополит софиски Неофит е итно задржан по инцидентот што му се случил вчера во болницата „Софијамед”, јави дописникот на МИА од Софија.

Од прегледите е констатирана скршеница на горниот дел од левата бутна коска.

Поглаварот на Бугарската православна црква е сместен на Клиниката за ортопедија и трауматологија на здравствената установа, каде што ќе му биде извршена дополнителна интервенција.

Бугарскиот патријарх е во стабилна состојба.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More