-0.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Бугарија не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Македонија

Најчитани вести

Министерството за надворешни работи на Бугарија соопшти дека властите во земјата на никаков начин не учествувале во подготвувањето на нон-пејперот за решавање на спорот меѓу Софија и Скопје.

Дописникот на МИА од Софија, повикувајќи се на соопштението од бугарското Министерство за надворешни работи, информира дека оттаму истакнале дека не се официјално известени за таков документ, ниту пак дека учествувале во неговата подготовка и поради тоа не можат да ја коментираат неговата автентичност и содржина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com