-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Бугарија воведува нов режим за влез во земјата

Најчитани вести

Oд денеска, 1 јули Бугарија воведува нов режим за влез во земјата.

-Земјите на ЕУ ќе бидат поделени во неколку зони – црвена, портокалова и зелена. Луѓето кои се наоѓаат во зелената зона ќе влегуваат без посебни мерки, за оние кои се портокаловата зона ќе има построг режим, на некои од овие лица ќе им се направат дополнителни тестови по случаен избор .И на оние што се во црвената зона нема да им биде дозволен влез во земјата, изјави Стојчо Кацаров, бугарски технички министер за здравство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести