25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

„Бугарите треба да влезат во Уставот“ – Села не го коментира францускиот предлог без официјален документ

Најчитани вести

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села денеска истакна дека не сака да го коментира францускиот предлог за решавање на спорот меѓу Македонија и Бугарија.

Според него, за истиот да биде анализиран треба да има официјален документ.

Села кажа како Алијанса ќе поддржи вклучување на Бугарите во Уставот.

„Јавно кажав, да, Бугарите треба да бидат во Преамбулата. Тука немаме дилема. Доколку дојде таков предлог… Реков дека не можам да зборувам без да знам каков е предлогот… Алијансата за Албанците е таму да поддржи“, изјави Села.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com