25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Бугарите протестираа пред руската амбасада во Софија

Најчитани вести

Протести се одржаа пред руската амбасада во Софија и пред рускиот генерален конзулат во Варна – Украинци, Бугари и Руси се изјаснија против војната во Украина и за санкции против руската страна.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, улицата пред руската амбасада била блокирана од луѓе.

Тие инсистираа овие акции на Русија да се нарекуваат со нивните вистински имиња.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com