30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

„Бруталната“ кралица повторно во центарот на скандалот!

Најчитани вести

„Ледената кралица“, како што ја нарекоа некои медиуми, 94-годишната Елизабета Втора, повторно е во центарот на скандалот. Откако неодамна беа ослободени деталите за нејзината прва реакција на смртта на нејзиниот татко и веста дека на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и е забрането да има уште едно дете, „бруталната“ кралица повторно ја разгневи јавноста.

Според „Глоуб“, таа одлучила да ги „исфрли“ 30-годишната принцеза Евгени, нејзиниот сопруг, 35-годишниот претприемач Џек Бруксбанк и нивниот мал син, роден во пред неколку дена.

Meghan Markle

Според извор за споменатите медиуми, кралицата наводно и наредила на Еугеније да ја напушти резиденцијата во Вилата Фрогмор заедно со своето семејство со цел повторно да им биде достапна на нејзините претходни сопственици – 36-годишниот принц Хари и тригодишната сопруга Меган Маркл. Раскошната резиденција беше подарок за венчавката на кралицата на војвотката и војводата од Сасекс, и откако нагло ги напуштија своите кралски должности на почетокот на минатата година и решија да продолжат да живеат со нивниот син Арчи во Америка, Фрогмор остана празен.

Princeza Eugenie

На крајот на минатата година, тогаш бремената принцеза Ежени и нејзиниот сопруг тајно се преселија во имотот, а кратко потоа, се иселија. И додека јавноста со нетрпение чекаше да види каде ќе се смести новопеченото тричлено семејство, парот повторно се изненади со враќањето во Фрогмор каде што заминаа откако принцезата ја напушти болницата.

Според британските медиуми, резиденцијата се наоѓа во близина на Кралската ложа, каде живеат родителите на принцезата, Сара Фергусон и принцот Ендру, а исто така недалеку од имотот се наоѓа и замокот Виндзор, каде живеат кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг, принцот Филип, кои би значело дека парот решил да ја има при рака целата неопходна помош при „влегување“.

kraljica elizabeta

Но, според најновите пишувања на „Глоуб“, ова сепак нема да се случи. Иако нема официјална потврда, а младата принцеза со нејзиниот мал син, роден на 9 февруари и нејзиниот сопруг, сè уште престојува во спорната резиденција, неименуван извор тврди дека е прашање на време кога таа повторно ќе се исели, особено откако Меган и Хари објавија дека ќе чекаат друго дете за кое ќе им треба повеќе простор во иднина, при посетата на татковината на принцот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести