11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Бруклин Бекам: Ковид-19 е причината поради која не се оженив

Најчитани вести

Бруклин, најстариот син на еден од најпознатите британски парови – Викторија и Дејвид Бекам, откри дека наметнатите мерки во Британија и САД среде пандемија, според кои свадбените церемонии не може да се одржат или само со намален број, се причината зошто тој и неговата свршеница, актерката Никол Пелц, сега не се маж и жена.

22-годишниот модел признава дека одложувањата биле тешки.

Во интервју за HELLO! тој рече: „Ние сме свршени една година и ако не беше пандемијата на коронавирусот, веќе ќе бевме во брак“.

Бруклин – кој има двајца браќа и една сестра, Ромео (19) и Круз (16) и Харпер (10) – самоизолацијата ја помина подалеку од своето семејство, кое се смести во својата луксузна палата во Котсволдс, Англија.

Тој беше во Америка со свршеницата Никол (26), актерка, продуцентка и претпримачка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com