19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Бројот на загинати во земјотресот во Албанија се искачи на 9

Најчитани вести

Бројот на жртвите од катастрофалниот земјотрес што изутрината ја погоди Албанија се искачи на 9 лица. Најсилниот потрес се случи во 04:00 часот, а по него следувале уште неколку послаби.

Епицентарот на земјотресот бил на 30 километри западно од главниот град Тирана, на длабочина од само 10 километри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com