19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Бројот на загинати во Албанија се искачи на 10

Најчитани вести

Од под урнатините во Албанија извлечени се уште две мртви тела, со што вкупниот број загинати од денешниот земјотрес се искачи на 10 лица.

Најсилниот потрес се случи во 04:00 часот, а по него следувале уште неколку послаби. Епицентарот на земјотресот бил на 30 километри западно од главниот град Тирана, на длабочина од само 10 километри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com