8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Бројот на жртви од уривањето на зградата во Мајами достигна 90 луѓе

Најчитани вести

Бројот на потврдени жртви при уривањето на станбената зграда во Мајами достигна 90 лица, изјави денеска градоначалничката на округот Мајами-Дејд, Даниела Левин Кава.

Според Левин Кава, се уште се трага по 31 лице, за кои се стравува дека се загинати.

– Бројката е променлива и таа и понатаму ќе се менува со продолжувањето на потрагата, нагласи градоначалничката.

Истражните органи се уште не ја утврдиле причината за уривањето на зградата стара 40 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести