30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Бројот на жртвите на Нов Зеланд порасна на 16

Најчитани вести

Бројот на жртвите од ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд порасна на 16 откако две хоспитализирани лица починале, соопштија властите. Вулканот и натаму исфрла пареа и кал, па властите ја одложија операцијата за извлекување на телата на луѓето настрадани во ерупцијата до која дојде пред три дена. Според пресметките, постојат половични шанси во наредните денови да дојде до нова ерупција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com